Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.
Zaloguj Zamów prenumeratę Kup PDFW dniu 19 maja 2010 r. w Warszawie odbędzie się konferencja „Budżetowanie i controlling w przedsiębiorstwach realizujących kontrakty”. Będzie ona poświęcona zarządzaniu przedsiębiorstwem realizującym kontrakty średniej i dużej wielkości.
W dniu 23 marca 2010 r. w Katowicach odbyło się seminarium pt. „Controlling w praktyce przedsiębiorstw energetyki cieplnej i wodociągowo-kanalizacyjnych”. Organizatorem spotkania była wrocławska firma Controlling Systems.
Firma doradcza Hewitt Associates opublikowała wyniki globalnego badania „Fuzje i przejęcia”. W badaniu tym udział wzięło 278 międzynarodowych organizacji na świecie, w tym 96 europejskich.
W dniu 17 marca 2010 r. w warszawskim Hotelu Marriott odbyło się Forum Biznesowe SAS 2010 pod hasłem „Nowa dekada – czas na innowacje”. Wydarzenie to kontynuuje tradycję spotkań SAS Forum, które co roku gromadzą przedstawicieli największych firm i instytucji z różnych sektorów rynku.
Chcąc optymalizować koszty pracy, musimy podejmować działania w wielu obszarach przedsiębiorstwa. Cel ten można osiągnąć wieloma sposobami. Przedstawione w tym opracowaniu metody są jedynie przykładem i podpowiedzią do samodzielnego zbudowania mechanizmu zarządzania kosztami pracy, który umożliwi zwiększenie konkurencyjności naszej organizacji na rynku.
Tematyka cen transferowych, poruszona w jednym z poprzednich artykułów autorki (nr 8/2009), jest interesująca nie tylko z punktu widzenia rozwiązań proceduralnych, lecz także informatycznych. W przypadku transakcji niestandardowych, niepowtarzających się możliwości usprawnień są oczywiście stosunkowo niewielkie. W wielu podmiotach zdarzają się jednak transakcje powtarzalne, w pewien sposób zunifikowane,...
Tygodniki motoryzacyjne regularnie publikują testy porównawcze różnych modeli. Niniejsze opracowanie, w podobnej konwencji, dokonuje przeglądu funkcjonalności oferowanych przez systemy wspierające zarządzanie efektywnością. Granicy podziału nie wyznaczają jednak poszczególne rozwiązania, ale interfejs wykorzystywany przez użytkownika w trakcie pracy z systemem.
Sytuacja finansowa w Narodowym Instytucie Leków (NIL) do 2003 r. była dość stabilna. Instytut miał, dzięki różnym regulacjom prawnym, zapewnione źródła przychodów na prowadzenie działalności kontrolno-badawczej, otrzymywał dotacje na prowadzenie działalności naukowej.
Problem: Jak prawidłowo wycenić jednostkowy koszt (oraz czas) wykonywania różnych zadań (działań) w ramach pełnionych obowiązków na danym stanowisku? Czyli ile będzie kosztować wykonanie danej czynności, np. dla księgowej (zaksięgowanie 1 dokumentu)? Które koszty należy uwzględnić? Moje drugie pytanie z tego obszaru brzmi: Czy taka forma ustalania kosztu oraz normy czasu wykonywania zadania na określonym...
Problem: Mam problem z określeniem wzoru instrukcji controllingu dla poszczególnych jednostek. W naszym przedsiębiorstwie wdrażany jest controlling i moim zadaniem jest opracowanie instrukcji controllingu dla jednostek/osób w firmie. Czy posiadają Państwo taki wzór lub wiedzą, jak się do niego zabrać?
Celem zarządzania wiedzą jest zapewnienie środowiska, które stwarza optymalne warunki do tworzenia, przesyłania i wykorzystania wiedzy. Oznacza to, że wiedzą de facto nie można zarządzać w klasycznym rozumieniu tego słowa. Można natomiast tak zarządzać, aby sprzyjać tworzeniu, przesyłaniu i wykorzystaniu wiedzy.
Problem: Czy metodykę Strategicznej Karty Wyników (Balanced Scorecard) można wykorzystać w procesie budowy strategii przedsiębiorstwa?
Problem: Moje pytanie dotyczy arkusza kalkulacyjnego Excel. Czy jest jakiś sposób na to, aby obliczyć średnią dla dynamicznego zakresu danych? Chciałbym, aby po zmianie parametrów (miesiąc startowy, odstęp czasu liczony w miesiącach) formuła automatycznie zwracała nowy, prawidłowy wynik liczący średnie obroty firmy.
Problem: Moje pytanie dotyczy arkusza kalkulacyjnego Excel. W jaki sposób najprościej podświetlić aktywny wiersz tabeli? Chciałbym, aby zmiana dokonywała się po zaznaczeniu komórki wewnątrz tabeli źródłowej (tak jak na widoku 1).
Problem: Kieruję centrum finansowym dużego przedsiębiorstwa. W skład tego centrum wchodzą m.in. dział finansowo-księgowy, dział controllingu i analiz finansowych, windykacja oraz kadry i płace. Ze swojej praktyki obserwuję, iż coraz częściej w polskich przedsiębiorstwach do łask powraca reguła Pareto. A przecież to tak stara metoda. Dlaczego tak się dzieje? Czyżby polskie przedsiębiorstwa coraz solidniej...
W tym opracowaniu napiszemy o kolejnych funkcjach wyszukiwania i adresu, a mianowicie: ADRES(), ADR. POŚR() i PRZESUNIĘCIE(). Z tą grupą funkcji nieodłącznie związane jest pojęcie „parametryzacji”. Idea ta ustala, że poszczególne wartości argumentów w formule mogą być zmieniane bez ingerencji w samą treść formuły.
Dodaj do ulubionych - opcja jest dostępna tylko dla aktywnych prenumeratorów.
Pełna funkcjonalność serwisu z wyłączeniem możliwości pobierania wydań w formacie PDF.