Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.
Zaloguj Zamów prenumeratę Kup PDFIBM Polska zorganizuje w Warszawie kolejną, trzecią już edycję IBM Cognos Performance Forum 2011. Odbędzie się ono 16 listopada 2011 r. w warszawskim hotelu Sheraton. Będzie to okazja do poznania najnowszych trendów oraz do zdobycia wiedzy, którą specjaliści z dziedziny analizy biznesowej będą mogli wykorzystać w swojej działalności zawodowej.
Przeprowadzone tutaj badanie miało na celu weryfikację potrzeb i luk związanych ze wsparciem zarządzania zasobami ludzkimi informacją zarządczą. Wyniki badania pozwalają na odnalezienie i rozwój efektów synergii z połączenia controllingu i zarządzania kapitałem ludzkim.
Obecnie coraz częściej pracuje się w organizacjach sieciowych. Jednak wiedza zdobyta podczas realizacji przedsięwzięć zanika na skutek rozwiązywania zespołów zadaniowych. Dlatego też potrzebne jest narzędzie służące do zapisu zdobytej wiedzy. Takim narzędziem może być mapa wiedzy.
Problem: Wdrażając system controllingu w przedsiębiorstwie, najczęściej zaczyna się od zmian w strukturze organizacyjnej. Powstaje wówczas nowy dział, który wywołuje bardzo żywe reakcje otoczenia. Reakcje te bywają różne i wynikają najczęściej z niechęci do zmian. Jak sobie z tym radzić, szczególnie właśnie na początku wdrożenia, kiedy jest z tym zdecydowanie najgorzej?
W tym opracowaniu pokazujemy wynik próby ujęcia w Zrównoważonej Karcie Wyników (BSC), opracowanej dla małego przedsiębiorstwa, elementów marketingu mix. Zakładamy, że uzupełnienie Karty o elementy marketingu mix pozwoli zwiększyć jej użyteczność dla poprawy zarządzania małym przedsiębiorstwem usługowym.
Problem: Czy istnieją jakieś konkretne rodzaje błędów popełnianych przez osoby programujące w VBA? Dopiero poznaję tajniki pisania makr i często w trakcie pracy wyskakują mi różne okienka z komunikatami błędów. Czym się one między sobą różnią? Czy można je jakoś pogrupować?
Częścią pracy analityka sprzedaży czy też analityka finansowego jest nadzór i praca zarówno nad budową prognoz sprzedaży, jak i ich bieżącą aktualizacją. Taką prognozę sprzedaży, nazywaną forecastem sprzedaży, nasz analityk powinien przygotowywać we współpracy z przedstawicielami handlowymi czy też sprzedawcami. Dlaczego?
Artykuł ten przedstawia opis siódmego i ósmego poziomu z modelu 12 poziomów dojrzałości w kalkulacji kosztów1, który został opublikowany przez Międzynarodową Federację Księgowych (International Federation of Accountants – IFAC). Cykl opracowań na ten temat rozpoczęliśmy w numerach 5/2011, 6/2011 oraz 9/2011 miesięcznika.
Problem: Zastanawiam się czy istnieje możliwość wysłania aktywnego pliku Excela e-mailem do konkretnego użytkownika. Jeżeli tak, to czy jest też możliwość wysłania pojedynczego arkusza, kilku arkuszy lub zakresu komórek?
Stworzenie podstaw informacyjnych do zarządzania przedsiębiorstwem ciepłowniczym wymaga dostosowania informacji o kosztach do rozwiązywanych problemów i ich dostarczania przed podjęciem decyzji. Informacje pochodzące z rachunku kosztów powinny być generowane w zależności od potrzeb kadry kierowniczej.
Listę unikatowych wpisów z pojedynczej kolumny tabeli można uzyskać na wiele różnych interesujących sposobów, o czym Czytelnicy mogli się przekonać, czytając poprzednią część cyklu (nr 8/2011). Opisaliśmy w nim wykorzystanie filtra zaawansowanego kolekcji i słownika. W tym numerze przedstawimy trzy inne sposoby na osiągnięcie tego celu: tabelę przestawną, obiekt ADO połączony z zapytaniem SQL i narzędzie...
Umiejętne zarządzanie wiedzą w organizacji jest kluczem do przetrwania i sukcesu na rynku. Konieczność szybkiego reagowania na zmieniające się warunki wymaga błyskawicznych decyzji przy możliwie najniższym stopniu ryzyka. Nieodzowne stają się narzędzia BI współpracujące z systemami nadzorującymi wszystkie gałęzie działalności firmy, co pozwala zwiększać efektywność ekonomiczną i konkurencyjność przedsiębiorstwa....
Dodaj do ulubionych - opcja jest dostępna tylko dla aktywnych prenumeratorów.
Pełna funkcjonalność serwisu z wyłączeniem możliwości pobierania wydań w formacie PDF.