W obecnej sytuacji gospodarczej coraz częściej dochodzi do relokacji pracowników – zagraniczni pracownicy są relokowani do Polski, polscy pracownicy przenoszą się za granicę. Nierzadko pracownicy wykonują swoje obowiązki w dwóch lub więcej państwach. Co więcej – obecnie, w związku z mającą miejsce pandemią COVID-19, nastąpiła zmiana dotychczasowego trybu pracy i wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wprowadzono lub wprowadza się pracę zdalną. Oznacza to, że pracownicy mogą pracować z dowolnego miejsca na świecie. Niestety, wraz z nowymi możliwościami, rodzą się również wątpliwości co do właściwego opodatkowania dochodów z pracy – szczególnie te, dotyczące właściwego wyboru kraju, w którym należy dochody z tytułu otrzymywanego wynagrodzenia opodatkować. W bieżącym wydaniu magazynu, Katarzyna Sadowska, doradca podatkowy oraz Tax Supervisor w RSM Poland, rozwiewa wątpliwości naszych czytelników w zakresie tego, jak prawidłowo opodatkować dochody z pracy wykonywanej poza granicami kraju. Ponadto w wydaniu: wskaźniki KPI dla e-commerce, MSSF w czasach COVID-19 oraz koszty na przełomie roku obrotowego. Zapraszam do lektury!
Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.
Zaloguj Zamów prenumeratę Kup PDF Kup wydanie drukowaneWartość szczepienia przeciw grypie nie stanowi przychodu pracowników m.in. wtedy, gdy obowiązek jego przeprowadzania nakładają na pracodawcę przepisy, np. ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. W pozostałych przypadkach wartość takiego szczepienia stanowi opodatkowany przychód, od którego, co do zasady, należne są też składki ZUS.
Od 5 września 2020 r. obowiązują przepisy umożliwiające pracę zdalną w okresie trzech miesięcy po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19.
Do Sejmu RP wpłynęły dwa rządowe projekty ustaw wprowadzające zmiany m.in. w ustawie o rachunkowości. Planowane zmiany mają związek m.in. z wprowadzeniem prostej spółki akcyjnej i koniecznością ujawniania informacji o dochodach z tytułu ukrytych zysków.
Czym jest growth marketing i czym różni się od tradycyjnego marketingu? Jaki jest cel growth marketingu? Jakie są najważniejsze KPI w e-commerce? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań zaprezentowane zostały w poniższym artykule.
W obecnej sytuacji gospodarczej, coraz częściej dochodzi do relokacji pracowników – zagraniczni pracownicy są relokowani do Polski, polscy przenoszą się za granicę. Nierzadko pracownicy wykonują swoje obowiązki w dwóch lub więcej państwach. Co więcej – obecnie, w związku z mającą miejsce pandemią COVID-19, nastąpiła zmiana dotychczasowego trybu pracy i wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, wprowadzono...
Zmodyfikowana w 2019 r. klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania daje możliwość jeszcze bardziej restrykcyjnego jej stosowania przez organy podatkowe. Ustawodawca postanowił zmienić przepisy, decydując o zniesieniu limitu, powyżej którego fiskus może stosować klauzulę. W wyniku tych zmian organ podatkowy może stosować klauzulę nawet wtedy, gdy korzyść podatkowa związana z optymalizacją jest niewielka....
Zgodnie z zapisami ustawy o rachunkowości księgi rachunkowe zamyka się na dzień kończący rok obrotowy, nie później niż w ciągu 3 miesięcy od tego dnia.
Kto jest uprawniony do wyboru biegłego rewidenta oraz jakie są terminy wyboru? Jak zwiększyć skuteczność procesu związanego z wyborem biegłego rewidenta? Jakie są cztery najważniejsze etapy, na jakie można podzielić proces wyboru biegłego rewidenta? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdują się w artykule.
Pandemia koronawirusa, z jaką przychodzi się nam zmierzyć, już od początku roku odbija się szerokim echem również w gospodarce. Drastyczne środki zaradcze, jakie zostały wprowadzone w walce z pandemią znacząco zakłóciły działalność w wielu sektorach, co odbiło się na reakcji rynków kapitałowych na całym świecie. Taka sytuacja wpływa również na sprawozdawczość finansową przedsiębiorstw.
Całkiem niedawno sukces rynkowy zależał od dostępności produktów (podaż), ale dziś najistotniejszym elementem przewagi konkurencyjnej jest czas realizacji potrzeby klienta. Zarówno indywidualnego, jak i przedsiębiorstwa. Dlatego walutą w logistyce jest czas – jedyny prawdziwie nieodnawialny zasób, jakim dysponujemy. Tylko, czy robimy to świadomie? Czy czas gra na naszą korzyść? A może jest śmiertelnym...
Magazyn staje się sercem łańcucha dostaw i dlatego jest centralnym punktem inwestycji sprzedawców detalicznych, producentów i dostawców usług logistycznych. System technologii magazynowej staje się coraz bardziej złożony, operatorzy łańcucha dostaw potrzebują bardziej wyrafinowanych systemów zarządzania, które mogą koordynować dużą liczbę indeksów, różnorodność inteligentnych urządzeń i systemów połączonych...
Artykuł poświęcony jest problematyce franczyzy bankowej finansowanej kredytem bankowym. Tego typu franczyza stanowi innowacyjne źródło finansowania banków komercyjnych (franczyzodawców) w formie opłat uiszczanych przez franczyzobiorców, zobligowanych do prowadzenia – w ramach zawartych umów franczyzowych – placówek bankowych. Dodatkowo, banki generują zyski z tytułu kredytów udzielonych franczyzobiorcom...
Dodaj do ulubionych - opcja jest dostępna tylko dla aktywnych prenumeratorów.
Pełna funkcjonalność serwisu z wyłączeniem możliwości pobierania wydań w formacie PDF.