Zwiększający się udział kosztów logistyki w przychodach przedsiębiorstw oraz upatrywanie przewagi konkurencyjnej w dostarczaniu klientom wysokiego poziomu obsługi logistycznej sprawia, że obszar procesów logistycznych przedsiębiorstw jest przedmiotem szczególnego zainteresowania menedżerów najwyższych szczebli organizacyjnych. Skutkiem tego zainteresowania są niewątpliwie uruchamiane w ostatnich latach inicjatywy menedżerskie. Ich celem jest pomiar efektywności procesów logistycznych przedsiębiorstwa oraz zrozumienie tego, jak poszczególni partnerzy w łańcuchu dostaw (klienci i dostawcy) wpływają na efektywność logistyki i zyskowność firmy.
7 grudnia 2007 r., Warszawa
Zwiększenie skali działania i udziału w rynku menedżerowie chcą osiągać poprzez ciągłe podnoszenie poziomu logistycznej obsługi klienta oraz zwiększanie elastyczności łańcuchów dostaw. Wysiłki te okupione są często znacznym przyrostem kosztów logistyki przedsiębiorstw, a w rezultacie malejącym zyskiem firmy. Dla wielu przedsiębiorstw wzrost poziomu obsługi oznacza:
l gwarantowanie mniejszych i częstszych dostaw,
l produkowanie i utrzymywanie zapasu coraz szerszego portfela produktów,
l rozwijanie wielu kanałów komunikacji z klientem (zarówno elektronicznych jak i tradycyjnych).
Mimo że każda z powyższych usług podnosi wartość i lojalność klientów, to jednak żadna z nich nie jest „darmowa”, lecz wpływa na wzrost kosztów logistyki, zwiększając tym samym koszty całego łańcucha dostaw. Stąd ważne jest, aby menedżerowie rozumieli podstawowe czynniki kosztotwórcze procesów logistycznych.
Podczas konferencji „Logistics Performance Management” zostaną zaprezentowane nowoczesne metody zarządzania kosztami procesów logistycznych, pozwalające skutecznie osiągać założone cele zarządcze. Będzie to pierwsza, a zarazem jedyna tak interdyscyplinarna konferencja w Polsce, poświęcona najnowszym rozwiązaniom z dziedziny logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw, business intelligence i controllingu.
UWAGA
Tematyka konferencji:
l redukcja kosztów w łańcuchu dostaw,
l identyfikacja kosztów logistyki,
l rachunek kosztów działań w łańcuchach dostaw,
l system zarządzania kosztami logistyki,
l controlling w logistyce.
Atutem konferencji będą spotkania panelowe z prelegentami, które odbędą się po zakończeniu części wykładowej. Każdy z uczestników będzie mógł zadać pytanie i zaprezentować swoje problemy, a kapituła złożona z prelegentów będzie starała się na nie odpowiedzieć i zaproponować najlepsze rozwiązania.
Konferencja jest skierowana do:
l menedżerów najwyższego i średniego szczebla kierowniczego, którzy podejmują decyzje związane z zarządzaniem kosztami i efektywnością procesów logistycznych,
l dyrektorów finansowych, controllerów, pracowników księgowości przedsiębiorstw produkcyjnych i dystrybucyjnych, którzy są odpowiedzialni za projektowanie oraz wdrażanie controllingu i zarządzania kosztami w swoich działach,
l dyrektorów i kierowników logistyki, dystrybucji, zaopatrzenia.