Kongres Controlling Intelligence Adventure Poznań organizowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów ICV zyskał rangę jedynego międzynarodowego kongresu Stowarzyszenia w Europie. Coroczna bardzo wysoka wiedza merytoryczna, znani prelegenci oraz dobra organizacja sprawiają, że wydarzenie to na stałe wpisało się w terminarzach wszystkich tych controllerów i dyrektorów finansowych, dla których ważne jest ciągłe podnoszenie kwalifikacji. W tym roku siódmy już kongres pod hasłem „Lepsza efektywność – nowe zadanie dla Controllera” odbędzie się w dniach 18–19 kwietnia 2013 r.
Rola controllera w obliczu wyzwań gospodarki XXI wieku – temat przewodni VII Międzynarodowego Kongresu Controllerów Controlling Intelligence Adventure. Jak polscy i zagraniczni controllerzy chcą budować sukces swoich firm? Jak reagują na szanse i zagrożenia, które obserwują? Co robią, aby z dumą móc powiedzieć: „Nasza efektywność rośnie mimo kryzysu!”? Kongres to dwa dni obfitujące w dyskusje o tym, jak controlling może wpływać na efektywność, wydajność, innowacyjność, a także długowieczność firmy, to czas praktycznych wskazówek, wymiany wiedzy, rozmów w kuluarach, spotkań z ciekawymi osobami z różnych branż, firm, z różnych krajów! To międzynarodowy event z najwyższą merytoryką.
Po raz kolejny kongres będzie dwujęzyczny, z polsko-angielskim tłumaczeniem symultanicznym, tak aby goście zarówno z Polski, jak i z zagranicy mogli w pełni korzystać z wiedzy i doświadczeń ekspertów. Decyzją Zarządu ICV poznański event będzie oficjalnych odpowiednikiem największego kongresu controllerów odbywającego się od prawie 40 lat w Monachium. Organizatorzy, pod przewodnictwem dr Adrianny Lewandowskiej, Członka Zarządu ICV, spodziewają się 200 dyrektorów zarządzających i finansowych oraz controllerów z Polski i zagranicy, dla których przygotowali ciekawy i niepowtarzalny program.
Na kongres zaproszono polskich i zagranicznych prelegentów z wiodących firm. Wśród nich jest prof. dr dr h.c. mult. Peter Horvath – ekspert w zakresie controllingu oraz jego nowych trendów, np. ekocontrollingu czy controllingu behawioralnego, które zdobywają coraz większą popularność w krajach członkowskich Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów. Fundacja Petera Horvatha jest pomysłodawcą Green Controlling Preis – nagrody przyznawanej co roku przedsiębiorstwom, w których dział controllingu wspiera rozwój innowacyjnych, ekologicznych, „zielonych” rozwiązań. Oprócz prelekcji doskonałych specjalistów z branży w programie kongresu zaplanowano również dyskusję panelową. W zeszłym roku odbyła się ona po raz pierwszy i spotkała się z dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników.
Postępująca globalizacja stworzyła wielu przedsiębiorstwom szansę na odniesienie rynkowego sukcesu, ale jednocześnie zmusiła je do podjęcia nowych dla nich wyzwań. Jednym z wyzwań jest niestabilność światowej gospodarki – wahania cykli koniunkturalnych i ich skrócenie, zróżnicowanie rozwoju poszczególnych rynków, nie tylko na zewnątrz naszego obszaru gospodarczego, ale i wewnątrz niego. Niestabilność staje się nową codziennością – ceną, którą płacimy za możliwości, jakie daje globalizacja. Zmienność gospodarki wymusza na przedsiębiorcach nie tylko poszukiwanie nowych dróg rozwoju, ale również konsekwentną optymalizację kosztów – konieczną do przezwyciężenia kryzysu. Dlatego niezwykle ważnym zadaniem dzisiejszego controllingu jest zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa, a tym samym zwiększenie jego szans na przetrwanie. Krótko- i długoterminowe planowanie scenariuszowe, zwiększenie świadomości ryzyka wśród menedżerów, elastyczne działanie poprzedzone szybką reakcją osób decyzyjnych, szybka identyfikacja potencjalnych zagrożeń, jasne definiowanie celów, otwartość na niekonwencjonalne metody i koniecznie sprawdzenie efektywności każdego z wdrażanych rozwiązań – zadanie controllera nie jest proste!
Więcej informacji o kongresie na stronie www.icv.pl.