16–17 lutego 2006 r., Wisła
Temat konferencji jest odpowiedzią na wymogi zmieniającego się środowiska prawnego i biznesowego oraz na liczne zapytania kierowane do SAP. Rok 2007 jest wskazany jako ostateczny termin prezentacji sprawozdań według MSFF. W świetle wytycznych Unii Europejskiej wszystkie spółki publiczne są zobligowane do podjęcia prac zmierzających do przejścia na MSSF. Przejście przedsiębiorstwa na MSSF to zmiany w systemie księgowości i rozwiązaniach IT.
UWAGA
Prognozy na rok 2006 mówią, że coraz bardziej restrykcyjne wymogi dotyczące ładu korporacyjnego i ogólny nacisk na kontrole będą sprzyjać dyrektorom finansowym oraz zwiększą rangę działów finansowych. Konferencja zorganizowana przez SAP Polska była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami informatycznymi w dziedzinie finansów. Jej uczestnicy mogli się dowiedzieć o nowych trendach w rozwiązaniach finansowych, najnowszych narzędziach i funkcjonalnościach w zakresie finansów, efektywnym i skutecznym wdrażaniu rozwiązań dla spełniania międzynarodowych standardów oraz korzyściach dla organizacji poprzez implementację i rozszerzenie dotychczas wykorzystywanych rozwiązań.
W drugim dniu konferencji uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w trzech, równoległych sesjach. Każda z nich poświęcona była innemu zagadnieniu. Sesja A, poświęcona była tematom: „Obsługi równoległych standardów księgowych w instytucji finansowej” oraz „Zarządzania kosztami w Banku BPH SA z wykorzystaniem SAP”. Autorami ostatniej prezentacji byli pracownicy Banku BPH: Tomasz Wawrzyczek, dyrektor ds. kosztów oraz Jacek Brzeziński, dyrektor ds. gospodarki własnej. Na sesji B omówiono istotne dla działu finansowego funkcjonalności rozwiązania mySAP ERP.
Podczas sesji C pracownicy firmy PKP Przewozy Regionalne mówili o konsolidacji informacji o majątku na przykładzie PKP. Przedstawiono poszczególne cele, które zostały zrealizowane w ramach użytkowania systemu mySAP ERP, z których do najważniejszych zaliczono: objęcie jednolitą ewidencją wszystkich składników majątkowych, w tym środków trwałych, WNiP, środków trwałych w budowie, ewidencji bilansowej. Wśród celów wdrożenia systemu, które zostały zrealizowane w PKP Przewozy Regionalne, wymieniono również zawarcie w obrębie jednego systemu wycen dla celów: bilansowych, podatkowych i konsolidacyjnych, jedną operację księgowania amortyzacji i przejrzysty system raportowania na temat wartości i transakcji.