W dniach 26–27 września 2019 r. w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Falenty koło Warszawy odbył się coroczny Zjazd Użytkowników Systemu EURECA. Było to już trzynaste spotkanie controllerów i dyrektorów finansowych, którzy wykorzystują system controllingowy EURECA do planowania, budżetowania, prognozowania, kalkulacji i oceny rentowności oraz do analizy i wizualizacji informacji zarządczych. Redakcja Controllingu i Rachunkowości Zarządczej miała przyjemność objąć patronat medialny nad wydarzeniem, fundując nagrody dla uczestników.

Na wstępie Małgorzata Lech i Paweł Musiał, członkowie zarządu Controlling Systems, podsumowali ostatni rok z życia firmy i opowiedzieli o rozwoju systemu EURECA o nowe funkcje.

Kolejne wykłady ekspertów controllingu dotyczyły inspiracji dla controllingu – prezentacja Pawła Musiała – i zarządzania potencjałem przedsiębiorstwa, o którym opowiadał Roman Kotapski z Katedry Rachunku Kosztów, Rachunkowości Zarządczej i Controllingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Nie zabrakło oczywiście prelekcji specjalistów systemu EURECA, którzy pokazali jego najnowsze funkcje dotyczące takich obszarów, jak wizualizacja danych czy zarządzanie projektami i budżetami oraz podzielili się dobrymi praktykami w pracy z narzędziem.

Jak co roku bardzo wysoko ocenionym przez uczestników punktem spotkania były prezentacje użytkowników EUREKI, którzy pokazali, jak ten system usprawnia w ich firmach procesy controllingowe i jakie korzyści osiągają zarówno jego użytkownicy, jak i organizacje, w których pracują. Swoimi przykładami podzielili się specjaliści z firm GOLPASZ SA i ALAB Laboratoria.

Bardzo inspirujący był ostatni wykład eksperta, Magdaleny Petryniak ze Story Seekers Polska, pt.: „Liczby informują – emocje sprzedają” – czyli o sile storytellingu i empatycznego słuchania w podejmowaniu decyzji.

Prezentacje i wykłady zostały uzupełnione o dwa równoległe bloki „Round Table”, które dotyczyły odpowiednio planowania i budżetowania w HR oraz wsparcia menedżerów sprzedaży przez analityków i controllerów.

Partnerem zjazdu było wydawnictwo Explanator, wydawca specjalistycznych magazynów w zakresie finansów i controllingu, które ufundowało roczny dostęp do zasobów Internetowego Serwisu Controllingu www.controlling-24.pl oraz bezpłatny udział w V Forum Nowoczesnego Controllingu. Drugi partner – ICV Polska – zapewnił z kolei bezpłatny udział w XIV Kongresie Controlling Intelligence Adventure.

Zobacz również

Tekst otwarty nr 11/2019

Obowiązkowy split payment – konieczne oznaczenie na fakturze

Elementem identyfikującym obowiązkowe zastosowanie mechanizmu podzielonej płatności do danej transakcji będzie odpowiednia informacja zamieszczona na fakturze, tj. „mechanizm podzielonej płatności”.

Czytaj więcej

Jakie będą skutki zapłaty na rachunek nieuwzględniony w rejestrze podatników VAT w 2020 r.?

Do końca 2019 r. pozostały niespełna 2 miesiące. U wielu pracodawców jest to okres wzmożonej pracy. Warto zatem przeanalizować ilość wypracowanych dotychczas przez pracowników godzin nadliczbowych, w celu uniknięcia przekroczenia obowiązującego limitu. Zlecenie większej ilości godzin nadliczbowych niż dopuszczalna granica stanowi wykroczenie przeciwko prawom pracownika, za które grozi grzywna od 1000 zł do 30 000 zł.

Czytaj więcej
Tekst otwarty nr 11/2019

W 2020 r. ma wzrosnąć limit dla ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych

W 2020 r. do 1 000 000 euro ma wzrosnąć limit uprawniający do korzystania z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Obecnie limit ten wynosi równowartość 250 000 euro.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Polecamy

Przejdź do

Partnerzy

Reklama