10 grudnia 2015 roku w Warszawie odbyło się spotkanie biznesowe „Hyperion planning day”, którego partnerem był magazyn „Controlling I Rachunkowość Zarządcza”. Organizatorem wydarzenia były firmy Atos Polska oraz Oracle Polska.
Na wstępie swojego wystąpienia prezenterzy dokonali wprowadzenia merytorycznego do Aplikacji Oracle Hyperion Planning, przedstawiając ją jako scentralizowane, internetowe rozwiązanie wspierające procesy planowania, tworzenia budżetu oraz prognozowania wyników działalności przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to integruje procesy planowania strategicznego i operacyjnego w przedsiębiorstwach dowolnej branży i stanowi platformę do przyszłego rozwoju i automatycznej integracji procesów biznesowych.
Omówione zostały możliwości dwukierunkowej wymiany informacji z różnorodnymi aplikacjami dziedzinowymi, hurtowniami danych, systemami ERP i systemami transakcyjnymi. W trakcie konferencji zostały omówione i zaprezentowane na „żywej” aplikacji najważniejsze funkcje systemu. Zaprezentowano przykładowy model planistyczny przedsiębiorstwa jako jeden spójny proces tworzenia budżetu, zintegrowany z systemami dziedzinowymi.
Na konkretnych przykładach zademonstrowane zostały powiązania i współzależności pomiędzy poszczególnymi obszarami merytorycznymi budżetu, obsługiwanymi przez różne grupy użytkowników (zarządzający, HR, sprzedaż, administracja etc.).
W trakcie prezentacji została zademonstrowana kompleksowa integracja systemu Hyperion Planning z pakietem Microsoft Office. Zademonstrowano, jak, wykorzystując aplikację MS Excel można cały proces budżetowy przeprowadzić właśnie w tej aplikacji. Podkreślono pełną integrację danych pomiędzy MS Excel, a Hyperion Planning. Na przykładzie przedstawiono, jak z pracy w trybie off line łączyć się z centralnym repozytorium danych i synchronizować wyniki w bazie Hyperion Planning.
Na zakończenie prezentacji przedstawiono przykładowe kokpity menedżerskie dedykowane dla różnych grup użytkowników w formie różnego rodzaju wykresów interaktywnych, analiz i zestawień. Prezenterzy przypomnieli podstawowe korzyści wynikające z wykorzystania Oracle Hyperion Planning w przedsiębiorstwie, do których należą: szybkie wdrożenie bez dodatkowych nakładów na sprzęt i oprogramowanie, skrócenie cykli planowania i budżetowania o tygodnie, a nawet miesiące, większa dokładność prognoz opartych na rzeczywistych danych, skrócenie czasu szkoleń użytkowników dzięki wykorzystaniu pakietu Microsoft Office jako interfejsu do aplikacji Oracle Hyperion Planning, a także wyeliminowanie opóźnień pomiędzy aktualizacją planów a odświeżeniem raportów.
Możesz zobaczyć ten artykuł, jak i wiele innych w naszym portalu Controlling 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.