„Pięciu menedżerów sukcesu”, którzy odnieśli ogromny sukces menedżerski za granicą, podzieli się swoimi doświadczeniami z uczestnikami konferencji zorganizowanej przez Institute for International Research. Konferencja ta odbędzie się w dniach 26-27 listopada 2007 r. w warszawskim w hotelu Bristol. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął miesięcznik „Controlling i Rachunkowość Zarządcza”.
26-27 listopada 2007 r., Warszawa
Każdy z prelegentów zaprezentuje swoją drogę do sukcesu oraz uwarunkowania związane z pracą w międzynarodowym środowisku, a w szczególności strategię działania, jaką podejmowali w krajach rozwiniętych oraz w krajach rozwijających się. Opowiedzą oni o „Skoku na głęboką wodę”, czyli udzielą odpowiedzi na pytanie: czy międzynarodowe środowisko pracy pozwala zaoszczędzić kilka lat mozolnego wspinania się po szczeblach kariery w Polsce? Uczestnicy konferencji dowiedzą się, czy warto jest precyzyjnie planować rozkład zajęć w kontekście napiętego grafiku spotkań i podróży kilka razy w miesiącu oraz kiedy menedżer jest traktowany jako źródło know-how (zwalniany po przekazaniu swojej wiedzy).
Uczestnicy konferencji dowiedzą się także, na co należy zwracać uwagę, przygotowując się do podjęcia pracy w międzynarodowym środowisku. Będą omawiane bardzo ciekawe niuanse w obszarze negocjowania kontraktów menedżerskich (np. różnice między opieką zdrowotną w standardzie europejskim a standardem amerykańskim, szkolenia, przeloty do kraju, premie). Bez odpowiedzi nie zostanie również pytanie, jaka jest rola organizacji pomagających w zmianie miejsca pracy oraz na co warto zwrócić uwagę, gdy pojawiają się różnice kulturowe (kwestia różnic wyznania, obyczajów, stylu bycia, palenie na spotkaniach, spóźnianie się do pracy, ustalenia nieformalne, integracja z nowym środowiskiem, adaptacja, znalezienie mieszkania, przedszkola itp.).
UWAGA
Dla tych uczestników spotkania, którzy są nastawieni w swojej pracy na realizowanie nowych zadań, bardzo ciekawie zapowiada się blok tematyczny dotyczący wyzwań związanych z pracą zawodową menedżera w międzynarodowym środowisku. Będzie w nim mowa o problemach, jakie „menedżerowie sukcesu” spotykali, zderzając się z innymi stylami zarządzania oraz jak nabywali umiejętność ich implementacji w codziennej praktyce.
Prelegenci opowiedzą o różnorodności modeli pracy i zarządzania, nowych metodach rozwiązywania problemów, zmianie kultury organizacyjnej firmy na nową, implementacji kultury organizacyjnej z poprzedniej firmy oraz rekrutacji pracowników w nowym środowisku. Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak postępować, gdy pojawi się brak zaufania do nowego menedżera w wymiarze wewnętrznym (pracownicy) oraz zewnętrznym (dostawcy, partnerzy biznesowi) oraz w jaki sposób przekonać pracowników do nowego szefa.
Duża część spotkania zostanie poświęcona tzw. „umiejętnościom miękkim”, czyli cechom osobowości menedżerów sukcesu. Wspólnie zastanowimy się, które umiejętności mają większe, a które mniejsze znaczenie (ogromna wiedza, umiejętność podejmowania właściwych decyzji w warunkach dużego stresu, pracowitość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów i otwartość na ludzi, gotowość do podejmowania nowych wyzwań, umiejętności adaptacyjne i przygotowanie na bardzo duże zmiany, chęć ciągłego rozwoju, nastawienie na rozwiązywanie problemów w ramach pracy zespołowej).
Więcej informacji na stronie www.iir.pl