Trudno jest podjąć kluczową decyzję. Trudno jest otworzyć się na zmiany, wyjść z bezpiecznej strefy komfortu, iść „pod prąd”! Nie zawsze jesteśmy przecież pewni słuszności swoich pomysłów, nie zawsze potrafimy naszą ideą zarazić innych.
Ale jestem przekonana, że tylko ci, którzy dzięki innowacyjnym ciekawym rozwiązaniom potrafią wyjść naprzeciw wymaganiom rynkowym i mają odwagę zmienić siebie i swoją firmę, osiągną sukces.
Jako controllerzy mamy czynny udział w poszukiwaniach tych rozwiązań w swoich przedsiębiorstwach. Dążymy do optymalizacji kosztów, wyższej efektywności, lepszej komunikacji, większej elastyczności. Mamy odwagę odejść od schematów, szukać najlepszych dróg. Wdrażamy ciekawe idee, jesteśmy innowacyjni i z uporem dążymy do celu – do sukcesu przedsiębiorstwa. Wymagamy szybszych reakcji od naszych współpracowników i przełożonych, uczymy się kompleksowego działania.
Na szczęście mamy od kogo się uczyć! To firmy, które odważnie myślą o przyszłości i zaprzyjaźniają się z innowacjami. Firmy, które myślą niestereotypowo. Firmy, które zamieniają controlling tradycyjny na controlling przyszłościowy. Właśnie przedstawiciele polskich i zagranicznych firm, które potrafią tworzyć i wdrażać innowacje, będą prelegentami VIII Międzynarodowego Kongresu Controllerów Controlling Intelligence Adventure.
Kongres będzie świetną okazją do dyskusji o tym, jak doświadczenia z przeszłości wpływają na innowacyjność naszych pomysłów. Co zmieniło się w controllingu na przestrzeni 10 lat, odkąd zakładaliśmy pierwsze Koła Praktyków Controllingu działające poza krajami założycielskimi Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów? Najpierw w Polsce, potem w Słowenii, Chorwacji, Hiszpanii, Rosji, Bułgarii, Estonii, Rumunii, na Węgrzech i Litwie... A ostatnio w Serbii, Wielkiej Brytanii oraz Bośni i Hercegowinie. Jakie rozwiązania znaleźli polscy, a jakie zagraniczni controllerzy? Jak innowacyjność postrzegają polskie, bułgarskie, a jak niemieckie firmy?
Kongres CIA Poznań zyskał rangę jedynego międzynarodowego kongresu Stowarzyszenia ICV organizowanego w Europie. Coroczny bardzo wysoki poziom wiedzy merytorycznej, doskonali prelegenci oraz jakość organizacji sprawiają, że na stałe wpisaliśmy się w terminarzach wszystkich tych controllerów i dyrektorów finansowych, dla których ważne jest ciągłe podnoszenie kompetencji.
Kongres, prowadzony w języku polskim z anglojęzycznym tłumaczeniem symultanicznym, odbędzie się w dniach 17–18 marca 2014 r. w Poznaniu. Wraz z naszymi polskimi i zagranicznymi gośćmi spędzimy dwa dni na dyskusjach o efektywności, wydajności i innowacyjności. Na poszukiwaniach wskazówek, wymianie wiedzy i doświadczeń. Nawiążemy nowe znajomości biznesowe, spotkamy osoby z różnych branży, różnych firm i różnych krajów.
Jestem przekonana, że merytoryka Kongresu jest niepowtarzalną okazją do tego, by uczyć się od najlepszych! Dlatego cieszę się na spotkanie w Poznaniu!
Więcej informacji na temat Kongresu i Stowarzyszenia ICV: www.icv.pl.
Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjąłodważną decyzję!
Peter Drucker