22 września 2005 r., Warszawa
W dniu 22 września 2005 r. w warszawskim hotelu Sheraton odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja „Benchmarking 2005 – wyzwania, narzędzia, doświadczenia”. Konferencja jest organizowana przez Centrum Benchmarkingu Polska i RWTUV Polska.
Celem konferencji jest wymiana doświadczeń środowisk krajów Europy, w tym Polski. W szczególności chodzi o podzielenie się wiedzą i praktycznymi przykładami przeprowadzanych porównań benchmarkingowych, analizę trendów rozwojowych benchmarkingu w kraju i za granicą oraz ukazanie jego znaczenia w przyszłości. W programie konferencji przewidziano wystąpienia światowej rangi praktyków i specjalistów zajmujących się na co dzień tematyką benchmarkingu.
Benchmarking to jedno z nowoczesnych narzędzi kierownictwa, cieszące się w ostatnim czasie coraz większą popularnością w doskonaleniu działalności przedsiębiorstwa. Otwarcie rynku na nowoczesne technologie doprowadziło do zainteresowania manedżerów nowymi rozwiązaniami, stosowanymi szeroko poza granicami naszego kraju. Dodatkowo wzrost konkurencyjności na krajowym rynku ujawnia potrzebę stosowania nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym firma może uplasować się wyżej w porównaniu z pozycją konkurentów.
Już samo badanie osiąganej pozycji może przysporzyć wielu trudności. Dotyczy to zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw, które często nie dysponują narzędziami umożliwiającymi zlokalizowanie wyników własnych wskaźników osiągnięć wewnątrz branży. Ponadto przedsiębiorstwa, szczególnie w ostatnim czasie, borykają się z przejrzystością własnych procesów, z definiowaniem przyszłych czynników sukcesu czy też z polepszeniem stosunków z klientami.
Odpowiedzią na tego typu problemy jest zorganizowana międzynarodowa konferencja, która ma pomóc przedsiębiorstwom w kontakcie z zagranicznymi partnerami i w wymianie doświadczeń. Zasadniczym atutem tej konferencji będzie udział przedstawicieli centrów benchmarkingowych z krajów sąsiedzkich. Ich wieloletnie doświadczenia mogą być wskazówką dotyczącą rodzaju i skali osiąganych korzyści przeprowadzanych projektów benchmarkingowych.
Konferencja „Benchmarking 2005” będzie okazją do wymiany doświadczeń i zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami benchmarkingowymi. Jej uczestnicy będą mogli się dowiedzieć o tym:
- jak przeprowadzać projekty benchmarkingowe na bazie benchmarkingu procesów,
- jak przeprowadzać projekty benchmarkingowe na bazie benchmarkingu wskaźników,
- jak współuczestniczyć w międzynarodowych projektach benchmarkingowych,
- jakie są korzyści z uczestnictwa w sieciach benchmarkingowych łączących partnerów benchmarkingowych.
Warunki uczestnictwa oraz dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej: