Od 22 lutego 2016 r. weszły w życie nowe przepisy Kodeksu pracy dotyczące zawierania umów na czas określony. Ponadto nowością będzie możliwość zwolnienia pracownika ze świadczenia pracy podczas okresu wypowiedzenia przy jednoczesnym zachowaniu jego prawa do wynagrodzenia. Wielkie zmiany zostały wprowadzone także w umowach-zlecenia. O tym będę pisać w dalszej części artykułu.
W związku z powyższym weszło w życie rozporządzenie z 10 listopada 2015 r. zmieniające Rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania wynagrodzenia w okresie niewykonywania pracy oraz wynagrodzenia stanowiącego podstawę obliczania odszkodowań, odpraw, dodatków wyrównawczych do wynagrodzenia oraz innych należności przewidzianych w Kodeksie pracy (Dz.U. z 2015 r. poz. 2000), które określa, jak takie wynagrodzenie obliczać. Oprócz tego rozporządzenie zmienia dotychczasowy sposób obliczania wynagrodzenia za czas zwolnienia pracownicy ciężarnej lub karmiącej dziecko piersią z obowiązku wykonywania pracy, jeżeli było to konieczne ze względu na czynniki szkodliwe lub niebezpieczne.
Pozostałe 84% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.
Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.
Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułuMożesz zobaczyć ten artykuł, jak i wiele innych w naszym portalu Controlling 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.