Miło nam poinformować, że magazyn Controlling i Rachunkowość Zarządcza nawiązał stałą współpracę z trzema nowymi partnerami merytorycznymi.
Pierwszym partnerem z dziedziny rachunkowości, kadr i płac oraz podatków jest firma Tax Consilium.
Poniżej krótka charakterystyka firmy widzianej oczami jej pracowników:
Jesteśmy firmą, która narodziła się z marzeń, pasji i chęci dzielenia się wiedzą.
Prowadzimy biuro rachunkowe, a także organizujemy certyfikowane kursy z zakresu nowoczesnej rachunkowości, kadr i płac oraz podatków. Uczymy praktycznej, biznesowej księgowości, tzn. tego, w czym jesteśmy najlepsi. Kształcimy umiejętności, dzięki czemu szybko staliśmy się liderem na małopolskim rynku szkoleń finansowych. Współpracujemy tylko ze specjalistami-praktykami: ekonomistami, ekspertami rachunkowości, prawnikami, doradcami podatkowymi, przedstawicielami instytucji i świata biznesu. Uważamy, że markę tworzą ludzie. Dlatego Tax Consilium Sp. z o.o. to nie tylko firma, ale przede wszystkim osoby, które ją budują.
Kolejnym partnerem z zakresu finansów jest firma konsultingowa DCF Dotacje - Consulting – Finanse sp. z o.o.
Krótka charakterystyka firmy:
Tworząc własny podmiot gospodarczy, zaprosiliśmy do współpracy konsultantów, którzy łączą praktykę gospodarczą z najnowszymi tendencjami występującymi w obszarach ich zainteresowań, prowadząc nierzadko własne badania naukowe i odnosząc znaczące sukcesy. Wiedza i doświadczenie wspólników oraz pozyskanie ekspertów z poszczególnych dziedzin umożliwiło firmie DCF realizowanie usług w zakresie dotacji, konsultingu i finansów. W zakresie konsultingu firma świadczy usługi obejmujące badanie kondycji finansowej przedsiębiorstw, opracowywanie analiz ekonomiczno-finansowych i biznesplanów, a także bezpośrednie doradztwo biznesowe. Specjalizacją firmy DCF jest dokonywanie wycen przedsiębiorstw.
Trzecim partnerem z dziedziny zarządzania i finansów został Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług na Uniwersytecie Szczecińskim.
Krótka charakterystyka uczelni:
Uniwersytet Szczeciński został utworzony na mocy ustawy sejmowej z lipca 1984 roku z połączenia Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Swoją działalność rozpoczął w roku akademickim 1985/86, rozwijając dynamicznie powojenną tradycję akademicką oraz pełniąc ważną funkcję kulturotwórczą w mieście i w regionie.
To obecnie największa na Pomorzu Zachodnim, zatrudniająca około 1200 pracowników naukowych i ponad 800 administracyjnych, uczelnia wyższa spełniająca wszystkie wymagania ustawowe, w skład której wchodzi trzynaście wydziałów, w tym Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług.
Geneza powstania Wydziału jest związana z rozwojem (od 1946 r.) szkolnictwa wyższego na Pomorzu Zachodnim. Od 1999 roku, na podstawie zarządzenia MEN, jednostka funkcjonuje jako Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług z siedzibą przy ul. Cukrowej 8.
WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA I EKONOMIKI USŁUG posiada następujące uprawnienia do nadawania stopni naukowych:
- od 25 marca 1992 roku uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie EKONOMIA,
- od 30 marca 1992 roku uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie EKONOMIA,
- od 19 grudnia 2011 roku uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie FINANSE,
- od 29 lutego 2016 roku uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie FINANSE.
Wydział kształci studentów na kierunkach: ekonomia, logistyka, zarządzanie, turystyka i rekreacja oraz na kierunku finanse i rachunkowość, w tym na specjalności rachunkowość i controlling.
Możesz zobaczyć ten artykuł, jak i wiele innych w naszym portalu Controlling 24. Wystarczy, że klikniesz tutaj.