Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) we współpracy z Konsorcjum Instytucji Edukacji Ekonomicznej przetłumaczy na język polski szkolenia i certyfikaty z zakresu rachunkowości zarządczej. Prace nad przełożeniem już rozpoczęto. W rezultacie system edukacji CIMA będzie bardziej dostępny dla polskich studentów.
W Polsce specjalistyczne szkolenia CIMA były dotychczas mniej popularne niż w krajach Europy Zachodniej. Liczba zainteresowanych certyfikatami kwalifikacji zawodowych jednak stale rośnie. CIMA działa w 161 krajach na świecie, posiadając 164 000 studentów i członków zrzeszonych. W Polsce liczba ta sięga ponad 650.
CIMA zdecydowała się przetłumaczyć szkolenia ze względu na bardzo duże zainteresowanie słuchaczy i studentów z Polski, którzy nie władają językiem angielskim w stopniu pozwalającym na przystąpienie do dotychczasowej formy zajęć. Warto dodać, że decyzja o przełożeniu szkoleń na język polski wynika ze zrozumienia i indywidualnego podejścia do polskiego studenta oraz całego rynku szkoleń zawodowych.
- Od początku naszej działalności w Polsce poszukiwaliśmy odpowiedzialnych i dobrych partnerów, którzy udźwignęliby tłumaczenie specjalistycznych szkoleń i certyfikacji CIMA. Znaleźliśmy i tym samym z przyjemnością możemy oferować nasz system edukacji większej grupie polskich menedżerów. Mamy nadzieję, że w tej formie dużo lepiej i szybciej przyswoją wiedzę, jaką im oferujemy - mówi Thierry Iovane, dyrektor regionu Europy i Ameryki Łacińskiej CIMA.
Dla instytutu CIMA, kształcącego specjalistów w dziedzinie zarządzania finansami, niezwykle ważne jest, aby szkolenia odbywały się poprzez certyfikowane szkoły, uczelnie czy też inne ośrodki edukacyjne. Konsorcjum Instytucji Edukacji Ekonomicznej (KIEE) spełnia wysokie wymagania co do kwalifikacji wykładowców oraz jakości oferowanych systemów nauczania. W skład Konsorcjum wchodzą: Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu, Międzynarodowe Centrum Szkolenia i Doradztwa w Warszawie oraz Collegium Varsoviense w Warszawie. Warto podkreślić, iż kooperacja z KIEE daje możliwość zwiększenia liczby członków i studentów w Polsce.